Uğur Ağırgöl - Girişimcilik Blogu

     

ORGANİK ÜRÜN DENEYİMLERİM OLİVE FARM

Özellikle zeytinyağları ,krem, şampuan ve reçellerini  beğeniyle kullanan biri olarak denemenizi mutlaka  tavsiye edeceğim bir firmadan bahsetmek istiyorum.Hem organik ,hem kaliteli hemde  uygun fiyatlı ürün  arayanlar  için kaçırılmaz firsat.
Olive Farm 1995’te Amerikalı sanayici mühendis Richard Rosenberg tarafından Datça’da 350 bin metrekare arazi üzerinde kuruldu. Kuruluş amacı ABD’ye dünyanın en kaliteli zeytinyağı ve yan ürünlerini gönderebilmekti.
2005 yılında Richard yaşlanması sebebiyle Olive Farm’ı İstanbullu bir Datça aşığına sattı ve memleketine döndü.
O zamandan beri Olive Farm arazileri daha da genişledi ve tamamı Organik Tarım Sertifikası elde etti. Organik Çiftlikten elde edilen ürün çeşitleri arttı, insanların tabiatı bizzat yaşayabilmeleri için Misafirhane (Guesthouse) eklendi. Bu arada teknoloji ve bilgi tazelendi.
Bugün Olive Farm bahçelerinde organik zeytinyağı, sirke, zeytin ağacından ahşap oyuncaklar, mutfak eşyaları, envai çeşit meyveler, bitkiler ve bunlardan yapılan doğal reçeller, pekmez, sabun vb. yanı sıra zeytinyağı bazlı doğal bakım ürünleri, cilt kremleri, saç bakım ürünleri elde etmekteyiz. Bunların tamamını Olive Farm’da üretip paketlemekteyiz. Gittikçe artan tutkunları www.olivefarm.com.tr sitesinden sipariş ile veya özellikle yaz aylarında bizzat Olive Farm’a akın ederek çiftlikteki mağazamızdan müptelası oldukları ürünleri talep etmekteler.
Sitemiz Olive Farm’ı hayal edebilmeniz için tasarlandı. Buradaki tüm resimler Olive Farm’ın kendi tabii ortamında çekilmiştir. Olive Farm’a gönül vermiş çalışkan insanlar, mutlu yaşayan hayvanlar ve bitkiler birbirlerine ayak uyduruyor.
Datça’nın sihirli havasını ise resimlerle anlatabilmek maalesef mümkün değil.
Bir gün yolunuz düşsün ve siz de bu tatlı hayattan mahrum kalmayın temennisiyle
Olive Farm zeytinlikleri organik sertifikalıdır. Elde edilen hasat göreceli düşük olmakla birlikte, zeytinyağının içinde zararlı kimyasal ilaçlar, pestisit kalıntılarına rastlanmaz.
Zeytinlerimiz Datça Mağazamızın hemen arkasındaki yağhanede ısı verilmeden oda sıcaklığında sıkılır; malaksör içi ısısı 24-25 derecelerdedir. Soğuk sıkımda 30-31 derece kabul edilen norm olmakla birlikte yağ miktarının daha fazla düşmemesi için bu derecelerin altında sıkım yapılması çok nadirdir. Olive Farm’da ise yağın miktarına değil niteliğine fazlaca önem verilir. Bu sayede 30 derecenin üzerinde yok olmaya başlayan vitamin, mineral ve poliphonel antioxidanlar tamamen muhafaza edilmiş olur.
Zeytinlerimiz çiftliğimizdeki ağaçlardan toplanır ve 2 – 3 saat içinde beklemeden ve ezilmeden sıkıma girer ki bu sayede asitleşme ve oksidasyon önlenmiş olur.
Zeytinyağı üretilirken ve sonrasında yağın düşmanı olan ısı, ışık ve havaya maruz bırakılmadan krom tanklarda dinlendirilip gün ışığı geçirmeyen özel olarak tasarlanan siyah camlı şişelerde sunulur.
Olive Farm’a ait 254 dönümlük organik zeytinliklerdeki 9572 zeytin ağacının zeytinleri sıkılır. Sezon içerisinde stoklar tükense bile yeni yağ için ertesi sezon beklenir.
Yukarıdaki faktörlerin sonucu olarak Olive Farm zeytinyağları yakıcı, meyvemsi, çim kokulu olup nadir gurme özelliklere sahiptir.


ORGANİK ÜRÜN DENEYİMLERİM OLİVE FARM ORGANİK ÜRÜN DENEYİMLERİM OLİVE FARM Reviewed by uğur ağırgöl on Haziran 28, 2017 Rating: 5

kampanya